Klub Twórców Reklamy

Young Creatives

Regulamin Formularz zgłoszeniowy Terminy Young Creatives OPEN 2019 - JURY

Young Creatives to całoroczny program skierowany do młodych pracowników branży komunikacji marketingowej.

To platforma wymiany doświadczeń, prezentacji młodych talentów z branży reklamowej i około reklamowej w Polsce i na świecie. Co roku we wszystkich wydarzeniach Young Creatives bierze udział ponad 1000 osób.

Konkursy Young Creatives dają możliwość zmierzenia się z prawdziwymi briefami klientów oraz oceną ekspertów z branży. Prace są oceniane przez dyrektorów kreatywnych, strategów, reżyserów, designerów, fotografików.

Konkursy są jednocześnie polskimi eliminacjami do międzynarodowych finałów:

– Young Lions Competition w Cannes
– Eurobest Young Creatives Integrated Competition

Edycja Eurobest

YC Integrated

Konkurs dla młodych kreatywnych, którzy w wieku 30 lat lub mniej (urodzeni po 30 listopada 1988). W konkursie mogą brać udział wyłącznie 2 -osobowe zespoły.

W ramach konkursu o wyznaczonej uprzednio godzinie odbędzie się briefing, w trakcie którego uczestnikom przedstawiony zostanie brief kreatywny przygotowany przez partnera konkursu. Bezpośrednio po otrzymaniu briefu uczestnicy przystąpią do przygotowywania prac konkursowych. Prace konkursowe muszą być przygotowane według założeń opisanych w briefie, zgodnie z następującymi wymogami:

  • praca konkursowa polega na opracowaniu projektu kampanii zintegrowanej (z przykładami egzekucji w min. dwóch kanałach komunikacji) w postaci prezentacji PDF (maksimum 10 slajdów + 1 podsumowujący)
  • praca konkursowa musi być przygotowana w polskiej lub angielskiej wersji językowej
  • termin oddania Pracy Konkursowej mija po upływie 48 godzin od momentu otrzymania Briefu

Laureaci otrzymają nagrodę w postaci zakwalifikowania się do finału Young Creatives Integrated Competition, który odbędzie się w Warszawie w dniach 30.11-03.12 2019 oraz wyjazdu na The ADCE European Creativity Festival w Barcelonie (8-9 listopada 2019) – organizator pokrywa koszt akredytacji, przelotu i zakwaterowania w trakcie trwania Festiwalu w Barcelonie.

Czytaj więcej

YC Planners

Konkurs dla młodych strategów, plannerów i researcherów, w wieku 30 lat lub mniej (urodzeni po 30 listopada 1988). W konkursie można startować w dwuosobowych zespołach bądź indywidualnie.

W ramach konkursu o wyznaczonej uprzednio godzinie odbędzie się briefing, w trakcie którego uczestnikom przedstawiony zostanie brief przygotowany przez partnera konkursu. Bezpośrednio po otrzymaniu briefu uczestnicy przystąpią do przygotowywania prac konkursowych. Prace konkursowe muszą być przygotowane według założeń opisanych w briefie, zgodnie z następującymi wymogami:

  • praca konkursowa polega na opracowaniu projektu strategii komunikacji w postaci prezentacji PDF (maksimum 10 slajdów + 1 podsumowujący)
  • praca konkursowa musi być przygotowana w polskiej lub angielskiej wersji językowej
  • termin oddania Pracy Konkursowej mija po upływie 48 godzin od momentu otrzymania Briefu

Laureaci otrzymają nagrodę w postaci  wyjazdu na The ADCE European Creativity Festival w Barcelonie (8-9 listopada 2019) – organizator pokrywa koszt akredytacji, przelotu i zakwaterowania w trakcie trwania Festiwalu w Barcelonie.

Czytaj więcej

Edycja Cannes Lions

Print

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu layout’u reklamy prasowej.

Czytaj więcej

Digital

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu zintegrowanej kampanii w Social Media.

Czytaj więcej

Film

Zadanie konkursowe polega na nakręceniu 60-sekundowego filmu.  

Czytaj więcej

Design

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu znaku graficznego, logotypu produktu lub opakowania lub innego projektu lub wzoru graficznego.

Czytaj więcej

PR

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu projektu strategii działań PR. W kategorii startować mogą wyłącznie pracownicy agencji PR lub działów PR w agencjach reklamowych.

Czytaj więcej

Clients

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu briefu kreatywnego.  

Czytaj więcej

Media

Zadanie polega na opracowaniu strategii działań mediowych.

Czytaj więcej

Aktualności

Young Creatives

Eurobest znowu w Warszawie!

Eurobest YC Integrated Competition, Saatchi&Saatchi New Creators Showcase i After Party Young Creatives – to wszystko czeka...

Young Creatives

YC OPEN 2019 – JURY

    Michał Sęk, Creative Director – 180heart&beats + JUNG v MATT   Tytus Klepacz, Freelancer         Michał...

Young Creatives

Zwycięzcy Young Creatives Eurobest’19

Poznaj zwycięzców! Laureatami nagrody głównej w tegorocznej edycji Young Creatives Eurobest w kategorii Integrated zostali Jan...

Young Creatives

Young Creatives Eurobest’19

W połowie września ruszyły zapisy do tegorocznej edycji konkursu Young Creatives Eurobest. Jak co roku na zainteresowanych czekają...

Young Creatives

Young Creatives Eurobest’18

  24 listopada w Centrum Kreatywności Targowa odbył się finał międzynarodowego konkursu Young Creatives Integrated Competition....

Young Creatives

Young Creatives Integrated 2018

Lista zespołów zakwalifikowanych do eliminacji Do kategorii YC Integrated zgłosiło się 41 zespołów. Jury wybrało 20 pomysłów,...