Klub Twórców Reklamy

Konkurs KTR

Przewodniczący w kategorii Craft Audio Video

Jacek Pawlak

Tenpawlak & Co.

Autor pracy “Obraz ogrodu (świata) w amerykańskim filmie post-ponowoczesnym”, w której wspierając się analizą aktualnych wówczas dzieł Jima Jarmuscha, Davida Lyncha oraz filmu “Rosencrantz i Giuldenstern nie żyją” rozprawił się z dogmatem i dyktaturą postmodernizmu oraz przewidział “Prostą historię” Lyncha. Przy okazji udało mu się, prawdopodobnie jako pierwszemu absolwentowi Wydziału Filozofii, zamieścić w obronionej w Katedrze Estetyki pracy magisterskiej zdjęcie (kadr z filmu).
Twórca, lider, muzyk, tekściarz, kompozytor, kierownik artystyczny zespołu The Banana$, który wygrywając dwudniowe eliminacje, reprezentował Warszawę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (swego czasu).
Współtwórca cogra.pl niezależnej subiektywnej inicjatywy non-profit wymyślonej, skomponowanej i zaaranżowanej przez zespół fascynatów muzyki, grających dla tych, którzy już dużo słyszeli i dla totalnie początkujących (sprawdź co gra, a co nie).
Twórca Komiksu P.T. Laski, którego jeden odcinek został skradziony z wystawy zbiorowej Ilustracja 2012 (duma).
Audiofil, który słyszy to, czego nie ma w mp3 (oczywiście w odpowiednich warunkach).
Wielokrotny scenarzysta i kilkukrotny aktor filmów komisyjnie uznanych przez ZAiKS jako dzieło sztuki (nie dyskutuje z tymi werdyktami).
Twórca skali Pawlaka, w której podsumowuje pisane przez siebie refleksje filmowe (ponoć posługują się nią już w gimnazjach).
Z zawodu człowiek, który zna się na wszystkim, co jest częścią tworzenia reklam filmowych i radiowych co najmniej tak samo dobrze, jak zapraszani do tego procederu geniusze wszystkich specjalizacji i podkategorii KTR Warsztat Audio / Wideo, których same tylko nazwiska wywołują nieśmiertelny szacunek i zgięcie kolan tych, co się znają, czyli dyrektor kreatywny (aktualnie tenpawlak & co.).