Klub Twórców Reklamy

Konkurs KTR

Przewodniczący w kategorii Craft Audio Video

Jacek Pawlak

Tenpawlak & Co.

Z zawodu człowiek, który zna się na wszystkim, co jest częścią tworzenia reklam filmowych i radiowych, co najmniej tak samo dobrze jak zapraszani do tego procederu geniusze wszystkich specjalizacji, których same tylko nazwiska wywołują nieśmiertelny szacunek i zgięcie kolan tych, co się znają, czyli dyrektor kreatywny (aktualnie tenpawlak & company).

Autor pracy “Obraz ogrodu (świata) w amerykańskim filmie post-ponowoczesnym”, w której wspierając się analizą aktualnych wtedy dzieł Jima Jarmuscha, Davida Lyncha oraz filmu “Rosencrantz i Giuldenstern nie żyją” rozprawił się z dogmatem i dyktaturą postmodernizmu oraz przewidział “Prostą historię” Lyncha. Przy okazji udało mu się prawdopodobnie jako pierwszemu absolwentowi Wydziału Filozofii zamieścić w obronionej w Katedrze Estetyki pracy magisterskiej zdjęcie (kadr z filmu).

Twórca, lider, muzyk, tekściarz, kompozytor, kierownik artystyczny zespołu The Banana$, który wygrywając dwudniowe eliminacje, reprezentował Warszawę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (swego czasu). Współtwórca cogra.pl niezależnej subiektywnej inicjatywy non-profit wymyślonej, skomponowanej i zaaranżowanej przez zespół fascynatów muzyki, grających dla tych, którzy już dużo słyszeli i dla totalnie początkujących (sprawdź co gra, a co nie).

Twórca Komiksu P.T. Laski, którego jeden odcinek został skradziony z wystawy zbiorowej Ilustracja 2012 (duma). Audiofil, który słyszy to czego nie ma w mp3 (oczywiście w odpowiednich warunkach). Wielokrotny scenarzysta i kilkukrotny aktor filmów komisyjnie uznanych przez ZAiKS jako dzieło sztuki (nie dyskutuje z tymi werdyktami).