Klub Twórców Reklamy

Konkurs KTR

Nagrody KTR 2015!

18 złotych, 62 srebrnych i 65 brązowych nagród w największym polskim konkursie kreatywnym KTR 2015

Zobacz wszystkie nagrodzone prace

W tym roku nie przyznano nagrody Grand Prix KTR.

14 maja podczas uroczystej gali polskiego konkursu reklamy KTR wręczono ogółem 145 nagród, w tym 18 złotych, 62 srebrnych i 65 brązowych. Rekordowa liczba 1104 zgłoszeń tegorocznej edycji była oceniana przez 80-osobowe jury pod przewodnictwem Jona Williamsa, Chief Creative Officera w Grey EMEA.

,,To był zaszczyt przewodniczyć pracom jury, szczególnie takiego konkursu, jakim jest KTR. Po raz kolejny przekonałem się, że kreacja w Polsce jest w dobrej kondycji i rośnie w siłę. Nagrodziliśmy wiele prac, które charakteryzują się doskonałym warsztatem i mocno wyróżniają w swoich kategoriach. Razem z całym zespołem jury mamy nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy dla polskiej reklamy.?? – komentuje Jon Williams.

,,W tym roku przyznaliśmy w sumie 18 złotych nagród. Jest ich mniej niż w latach poprzednich, ale KTR zawsze stawia zgłaszającym wysoko poprzeczkę. To, na co jako jurorzy zwróciliśmy uwagę w tym roku, to średnio wyższy poziom prac, który przekłada się na dużą ilość nagrodzonych. Z drugiej strony tych naprawdę przełomowych prac jest mniej, stąd właśnie mniej złota i brak Grand Prix.?? – komentuje Przemek Bogdanowicz, szef Klubu Twórców Reklamy.